powrót

Charyzmat wspólnoty

Spotkania „Jerozolimy” odbywają się regularnie w każdą środę na wspólnej Eucharystii, po której jest czas do dalszego trwania na modlitwie w uwielbieniu Stwórcy w Jego Duchu i Synu. Na początku swojego istnienia Wspólnota gromadziła głównie studentów, dziś jednoczy wszystkie pokolenia. Niektórzy zadomowili się tu na dobre, inni są przechodniami, a jeszcze inni poszukującymi swojego miejsca pielgrzymami. Tym, co ich jednoczy jest obecność Jezusa Chrystusa.

Działalność „Jerozolimy” nie kończy się na środowych spotkaniach. Członkowie Wspólnoty spotykają się również w mniejszych grupach, tzw. grupach dzielenia, podczas których wspólnie modlą się, rozmawiają, wymieniają swoimi doświadczeniami ze spotkań z Panem Bogiem. W tradycję Wspólnoty wpisały się comiesięczne Msze Św. z modlitwą o uzdrowienie, które przyciągają do kościoła wiele osób, także spoza grona Wspólnoty. Jerozolimczycy służą także posługą modlitwy wstawienniczej- stacjonarnej (regularnej) i plenerowej (cyklicznej) - jak podczas Spotkań Młodzieży nad Lednicą. W programie wspólnotowym znaleźć można również weekendowe dni skupienia. Stali członkowie Wspólnoty mają możliwość brania udziału w Seminarium Odnowy w Duchu Świętym dla umocnienia i rozwijania relacji z Bogiem, bliskimi i sobą.

Każdego lata „Jerozolima” organizuje rekolekcje poza Poznaniem (poza Wielkopolską :), które w połączeniu z wakacyjnym odpoczynkiem mają pomóc w pogłębieniu więzi z Bogiem i otwarciu się na działanie Jego Ducha.

Wydarzeniem i świętem dla Wspólnoty jest przygotowywanie w kościele oo. Dominikanów czuwań modlitewnych w wigilię święta Miłosierdzia Bożego oraz Zesłania Ducha Świętego.

Przez lata „Jerozolima” stała się dla wielu osób ważnym miejscem, miejscem spotkania żywego Boga w modlitwie, Słowie i drugim człowieku. Co więcej Wspólnota jest otwarta na nowe osoby i z radością wita je w swoim gronie. Każdy może spróbować wystarczy tylko chcieć i przyjść na jedno ze środowych spotkań.

Made by Jacek Kałużny and Krzysztof Budel

ul. Kościuszki 99, 61-716 Poznań

[email protected]

Copyright © 2023 Wspólnota Jerozolima

polityka prywatności

o nas

Stowarzyszenie Katolików Jerozolima
Nip: 782-16-05-653, Regon: 630632519
R-k bankowy: Santander Bank Polska S.A.
53 1090 1362 0000 0000 3604 2003