powrót

Modlitwa otwarcia na Boże błogosławieństwo

Wspólnota Jerozolima posługuje modlitwą uwolnienia, otwarcia na Boże błogosławieństwo, wg pięciu kluczy. Została ona zaproponowana przez Amerykanina Neala Lozano, świeckiego katolika.

W czasie tej modlitwy skupiamy się na Jezusie, „na którego Imię zgina się każde kolano”. Jezus wskrzesza duchowo, odpuszcza grzechy w sakramentach. A w tej modlitwie chce się zająć skutkami grzechów i ranami, które zadaliśmy sobie przez grzech i które zostały nam zadane przez słabość ludzi spotkanych w życiu, szczególnie najbliższych. Jezus w tej modlitwie przychodzi z darem wolności, godności do tych, którzy nie mogą sobie poradzić z problemami oraz z głębokimi zranieniami niszczącymi ich życie i relacje. Modlitwa ta skierowana jest do zniewolonych przez kłamstwa na swój temat, często związanymi ze złymi słowami, przez przekleństwa, którzy żyją w lęku, w toksycznych związkach, byli uwikłani w okultyzm.

Modlitwą uwolnienie „Pięciu kluczy” mogą posługiwać się nie tylko osoby duchowne, ponieważ nie prowadzi ona do konfrontacji ze złymi duchami. Jest spokojnym podejmowaniem decyzji i wyrażaniem woli poddania swojego życia Bogu, wchodzeniem do Jego Królestwa i jednocześnie jest odrzuceniem zła i ciemności przez przebaczenie i wyrzeczenie.


PIĘĆ KLUCZY to logicznie poukładana droga do celu:

 1. Zawierzenie Jezusowi

  W kluczu pierwszym zawierzasz nie tylko tę modlitwę, ale całe swoje życie, kiedy wyznajesz, że to Jezus jest Panem mającym moc cię uzdrowić i uwolnić z niemocy. Decydujesz, że Jemu powierzasz swoje życie Oraz w ciszy wypowiadasz żal za to, co było złe: niewłaściwe wybory, ignorowanie dobra, niewierność, odejście od Boga, błędne myślenie o Bogu.

 2. Przebaczenie

  W kluczu drugim w imię Jezusa przebaczasz tym, którzy cię zranili, także sobie, po to, aby przestać żyć nieprzebaczeniem, które ciebie niszczy i odbiera radość życia.

 3. Wyrzeczenie

  W kluczu trzecim w imię Jezusa wyrzekasz się zła, które cię zniewoliło i oplotło tak, że przygniata cię do ziemi odbierając godności, szacunek, miłość, niewinność, radość oraz pokój serca.

 4. Stanięcie w autorytecie Jezusa

  W kluczu czwartym przejmujesz odpowiedzialność za swoje życie. W tej modlitwie stając w autorytecie Jezusa uwalniasz się od złych duchów, których się wyrzekłeś. Tę modlitwę może wypowiedzieć nad tobą kapłan jeżeli jest podczas modlitwy lub ty sam na mocy sakramentu chrztu. Osoba posługująca prosi Jezusa, aby pokonał duchy, których się wyrzekliśmy.

 5. Błogosławieństwo Ojca - przyjęcie błogosławieństwa Boga Ojca

  To jest ta część modlitwy, w której bardziej aktywni są towarzyszący ci wstawiennicy. Modlą się prosząc dobrego Boga o to, aby pobłogosławił twoją tożsamość, pracę, wszystkie relacje. Proszą Boga Ojca o szczególne błogosławieństwo dla ciebie, o doświadczenie, że jesteś umiłowana córką lub umiłowanym synem Boga.


W Jerozolimie:

-Służymy modlitwą indywidualną. Jak się przygotować?

-Organizujemy też sesje Otwarcia na Boże Błogosławieństwo, czyli modlitwy uwolnienia wg 5 kluczy Neala Lozano – dwudniowe spotkanie weekendowe, na którym w sobotę w konferencjach przedstawiamy metodę modlitwy, a w niedzielę prowadzimy spotkanie modlitewne z wykorzystaniem 5 kluczy, w którym każdy indywidualnie – choć modlimy się razem – może poddać Bogu swoje życie i osobiste sprawy. Przeprowadziliśmy już kilkadziesiąt takich sesji, po których ludzie odzyskiwali nadzieję, nauczyli się korzystać z tej modlitwy w osobistym uwalnianiu, przygotowali się wstępnie do modlitwy indywidualnej. Prowadziliśmy sesje w Poznaniu, Jarosławiu, Przemyślu, Krakowie, Trzciance, Londynie, Weston, Bolechowie, Murowanej Goślinie.

Made by Jacek Kałużny and Krzysztof Budel

ul. Kościuszki 99, 61-716 Poznań

[email protected]

Copyright © 2023 Wspólnota Jerozolima

polityka prywatności

o nas

Stowarzyszenie Katolików Jerozolima
Nip: 782-16-05-653, Regon: 630632519
R-k bankowy: Santander Bank Polska S.A.
53 1090 1362 0000 0000 3604 2003