powrót

Modlitwa wstawiennicza

Modlitwa wstawiennicza - to nic innego jak modlitwa jednych za drugich.

Każdy z nas jest powołany do modlitwy wstawienniczej na wzór modlitwy Chrystusa, o którym Katechizm Kościoła Katolickiego mówi, że jako pierwszy wstawia się za nami u Ojca: „Wstawiennictwo jest modlitwą prośby, która bardzo przybliża nas do modlitwy Jezusa. On jest jedynym wstawiającym się u Ojca za wszystkich ludzi, a w szczególności za grzeszników. On jest Tym, który «zbawiać na wieki może całkowicie tych, którzy przez Niego zbliżają się do Boga, bo zawsze żyje, aby wstawiać się za nimi» (Hbr 7, 25). Sam Duch Święty «przyczynia się za świętymi zgodnie z wolą Bożą» (Rz 8, 26-27)”

Jesteśmy mistycznym Ciałem Chrystusa, dlatego potrzebujemy wspólnoty, we wspólnocie też modlimy się w różnych intencjach, zgodnie z tym, co powiedział Jezus: "Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie" (Mt 18, 19), ale to nie bracia i siostry uzdrawiają, uzdrawia Jezus, który żyje, modli się i działa w Kościele. On nas leczy.

Modlitwa wstawiennicza podobna jest do przynoszenia przed oblicze Jezusa człowieka sparaliżowanego, który sam nie może sobie poradzić, jest obezwładniony i zraniony w swoim duchu, pamięci, emocjach, relacjach, który nie umie przebaczyć, choruje fizycznie…. Można też wspólnie się wstawiać za osoby bliskie.

Jeśli chcesz poprosić o to, by inni wspomogli Cię w Twojej intencji zadzwoń do Rafała, nr 512448890, który umówi Cię z zespołem wstawienników na modlitwę.

Jezus przede wszystkim leczy w sakramentach. Dlatego ważne jest przystąpienie do modlitwy wstawienniczej w stanie łaski uświęcającej.

Made by Jacek Kałużny and Krzysztof Budel

ul. Kościuszki 99, 61-716 Poznań

[email protected]

Copyright © 2023 Wspólnota Jerozolima

polityka prywatności

o nas

Stowarzyszenie Katolików Jerozolima
Nip: 782-16-05-653, Regon: 630632519
R-k bankowy: Santander Bank Polska S.A.
53 1090 1362 0000 0000 3604 2003